בצק ללא גלוטן

מחלת הצליאק מקושרת למערכות הגוף השונות ופוגעת בהן, במאמר זה נסביר על מחלת הצליאק ולמה טוב לספק מוצרים כמו בצק ללא גלוטן, היא נגרמת כתוצאה מבעיות גנטיות ומתפרצת.

ישנם עדויות לכך שחולים במחלת הצליאק שהבריאו והפכו לאכול מאכלים הכוללים גלוטן חזרו והפכו שוב לחולים, זאת בניגוד לכאלו שאכלו מאכלים שהוכנו ללא גלוטן דוגמת בורקסים, פיצה, לחמים שנאפו ממצרכים דוגמת בצק ללא גלוטן.

הרבה יותר מרגישות למזון

בניגוד למה שרבים חושבים, מחלת הצליאק היא הרבה יותר מרגישות למזון, למעשה, אכילת מאכלים הכוללכים גלוטן יכולים ליצור דלקות, זאת בעיקר במערכת העיכול וכתוצאה מכך לגרום לתת-תזונה, חוסר התפתחות ועוד בעיות רפואיות רבות.

לכן, אנשים אשר יש להם את מחלת הצליאק צריכים לאכול אך ורק חומרים ללא גלוטן שהוכנו ממצרכים דוגמת בצק ללא גלוטן – מכיוון שאפילו 200 מיליגרם גלוטן יכולים לגרום נזק בלתי הפיך למעי הדק ובכך לסכן בצורה ממשית את חייו של חולה הצליאק.

מחלת הצליאק זו מחלה מאוד קשה

ולכן אנחנו בפיצה מרקט דואגים להכין בצק ללא גלוטן בדיוק לקהל יעד זה, כל אחד מלקוחותינו יכול להזמין סוג זה של בצק – בצק ללא גלוטן ולעזור לחולי הצליאק במאבק היום-יומי שלהם בכך שיספק מוצרי מאפה שהוכנו ממרכיבים דוגמת בצק ללא גלוטן.

לסיכום, ניתן להגיד שמחלת הצליאק היא מחלה די קשה, אך עם זאת בעזרת אכילה נכונה והקפדה על הנורמות הדרושות ואכילת מאכלים אשר הוכנו מחומרים דוגמת בצק ללא גלוטן ניתן בהחלט לחיות עם המחלה.